צמחי מרפא

צמחי מרפא ידועים בשימושים נרחבים בתרבויות השונות במשך אלפי שנים לריפוי ומניעה של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם והחי. שילוב העבודה עם צמחי מרפא במהלך הטיפולים האלטרנטיביים השונים מסייע ותומך בטיפול ומשפר את איכות החיים של המטופל. השימוש בחלקי הצמח השונים משתנה בין הצמחים על פי הרכב הרכיבים הפעילים בהם וכולל שימוש בשורשים, עלים, ענפים או פרחים. הוצאת החומרים הפעילים אפשרית במגוון אופנים כגון חליטות, משרים, תמציות, מיצויים, אבקות וכדורים. קיימים הבדלים גדולים ביכולת הספיגה של הגוף בין השיטות השונות ובמספר החומרים הפעילים בהם. כל צמח יכול להכיל עשרות שונות של רכיבים המתחברים יחד ומשפיעים על הגוף, המערכות הפנימיות והאיברים השונים. חיבור של מספר צמחים יחד יוצר פורמולה היכולה לטפל במגוון רחב של בעיות.

צמחי מרפא רבים מהווים בסיס לתרופות מערביות מורכות בין אם בתצורה הטבעית שלהם או המיוצרות במעבדה אופן כימי.

שימוש נכון בצמחים מסוגים שונים יכול לסייע לגוף במגוון רחב של בעיות כגון סיוע בהורדת דלקתיות, כאב, חיטוי והפחתת זיהומים, מחלות אוטואימוניות, בעיות במערכת העיכול, בעיות עור, תסמיני גיל המעבר וכמובן החזרה של חומרים מזינים לגוף.

כל אחד יכול להנות ולהשתמש בכוח העצום הטמון בצמחים ממש בנוחות הביתית. ניתן לצרוך את הצמחים ישירות, אפשר לעשות חליטות (תה) ולשתות אותם, אפשר להשרות אותם בשמנים לתקופה ולהשתמש בשמן המלא בחומרים מזינים שונים וניתן להשתמש במיצויים מרוכזים או בשמנים אתריים. כל אחת מהאפשרויות מביאה את סגולות המרפא של הצמחים השונים ישירות לגופינו.

צמחי מרפא​

רשימת הצמחים באתר הם כאלה שהיה לי ניסיון טוב בעבודה איתם והעוצמות שלהם עברו באופן ברור מהצמח לגוף. ניתן לעבור על הצמחים השונים, למצוא את אלא שיעילים ביותר עבורך ולהתחיל להכניס אותם לשימוש יום יומי בחיינו.

רשימת הצמחים באתר

Black Pepper

פלפל שחור

פלפל שחור הוא אחד התבלינים המוכרים והנפוצים ביותר במטבחים בכל העולם ונחשב למלך התבלינים. הוא צמח בעל סגולות מרפא רבות ומגוונות. ניתן לצרוך אותו טרי, מיובש, בשמן או במיצוי

Read More »
Oregano

אורגנו

אורגנו משמש כתבלין הנפוץ מאד בשימושו במטבח האיטלקי וצמח בעל סגולות מרפא מגוונות. ניתן לצרוך אותו טרי, מיובש, בשמן או במיצוי.

Read More »
Hyssop

אזוב

אזוב המרכיב העיקרי בתערובת הזעתר, משמש כתבלין וצמח בעל סגולות מרפא מגוונות. ניתן לצרוך אותו טרי, מיובש, בשמן או במיצוי.

Read More »
Cinnamon

קינמון

קינמון משמש כתבלין וצמח בעל סגולות מרפא מגוונות המופק מקליפת עץ הקינמון. מקורו במזרח וכיום הוא בשימוש נרחב בעולם כולו. ניתן לצרוך אותו באבקה, בשמן או במיצוי.

Read More »
כורכום

כורכום

כורכום הוא צמח בעל סגולות רפואיות רבות ומגוונות ובעל השפעה חזקה. מקורו במזרח ומוכר כיום בכל העולם כתבלין. ניתן לצרוך אותו טרי, מיובש, באבקה, בשמן או במיצוי.

Read More »
ginger

ג'ינג'ר

ג'ינג'ר – זנגביל ג'ינג'ר ידוע בעברית כזנגביל הוא צמח רב שנתי ממשפחת הזנגביליים. מוצאו בדרום-מזרח אסיה הטרופית וכיום גדל גם בהודו, סין, איי הודו המערבית,

Read More »
דילוג לתוכן