הטיפולים שלי

לגוף יש את הידע כיצד לרפא כל בעיה

הסוד לחיים בריאים ומאושרים הוא מציאת האיזון הנכון המותאם עבורך כשהאיזון מופר, הגוף המופלא שלנו מאותת לנו

הטיפולים שלי

כאב הוא הדרך הטבעית של הגוף בה הוא מאותת לנו על קיום בעיה כלשהי במקום מסוים בגוף. האיתות הינו הודעה שאנו מקבלים ועלינו להגיב בהתאם. למרות שקיבלנו את ההודעה הגוף לפעמים ממשיך בשליחת מסר זה ואנו זקוקים לפעולה פיזית על הגוף על מנת לשחרר את האזור ולצמצם או להעלים את תחושת הכאב.

מגוון הכלים הטיפוליים מאפשר את איתור מקור הבעיה בהיבט הפיזי, הורדת לחץ וכאב משמעותי והזרמת דם מוגברת למקום המטופל. כלים אלו מאפשרים התבוננות גם בהיבט הנפשי באיתור המקור, התמודדות אתו, ושחרורו המלא מהגוף.

הידע הרחב מאפשר בחירה בכלי הטיפולי המתאים ביותר עבור המטופל ויתכן שינוי בין הטיפולים השונים בהתאם למצב המטופל וההתקדמות הפיזית והרגשית שלו.

הכאב יכול להגיע ממגוון רב של אירועים כגון:

בעיה כרונית בגוף

פציעות ספורט או אחרות

עבודה לא נכונה

מתח פיזי/נפשי

המטרה היא שיחד מהטיפול הראשון נגבש תוכנית יציאה בה אנו מסמנים את מטרת הטיפול, כיצד ניתן לשפר את מצב הגוף וכיצד לשמר אותו לאורך זמן. נלמד כיצד לנצל את תכונות הריפוי העצמי בגופנו באמצעות טיפולים כמו דיקור מערבי, נשימה מעגלית (ריברסינג), טיפול במגע ועיסוי רפואי ועוד כלים שניתן לתרגל באופן עצמאי. התהליך דורש שיתוף פעולה גדול מצד המטופל ויכול לכלול שינוי התנהגות, חשיבה, הרגלים, ופעולות מנע שגרתית.

זכור שכל מה שקורה חולף ומחר יום חדש.

ניתן לקרוא עוד על כל שיטת טיפול והיכולות המיוחדות שלה.

עיסוי רפואי

עיסוי רפואי

הגוף שלנו הוא מכונה מדהימה, אך לעיתים נוצרות בו חסימות אנרגטיות, עקב שימוש לא נכון או כתוצאה מפגיעה פיזית או רגשית. כתוצאה מחסימות אלו רקמת הפשיה (fascia), המכסה את החלק הפנימי של איברים, שרירים, עצבים וכלי דם, נוטים להידבק ונוצרות נקודות לחץ (נקראות גם trigger points) המשבשות את אספקת החמצן, הוויטמינים, פינוי רעלים ופסולת. במקומות אלו עלולה להיווצר תחושת כאב. העיסוי הרפואי מאפשר עבודה עמוקה על נקודות לחץ ואזורים רגישים דבר המעודד את שחרור החסימות, שיפור זרימת הדם, ומשפר את טווח התנועה והגמישות, ומפחית משמעותית את כאבים אזוריים או נקודתיים. הטיפול מתאים למגוון בעיות כגון כאבי שרירים כרוניים או כתוצאה מפציעה או אימון מאומץ, חיזוק וגמישות השריר, כאב הנובע מבעיות פיזיולוגיות שונות, דלקות בשריר או בגיד, בעיות ומגבלות בתנועה ולחצים נפשיים. טיפול מסוג זה מאפשר הורדת לחץ וירידה משמעותית בכאב כבר מהטיפול הראשון ומכניס את הגוף למצב של עבודה ריפוי עצמית.

דיקור מערבי​

דיקור יבש

דיקור מערבי (דיקור יבש) היא טכניקה חדשה יחסית ויעילה מאד לטיפול בכאבי שרירים, כאבים כרוניים ושיקום ומניעה של פציעות ספורט. הדיקור משלב מידע מהרפואה המערבית הכולל אנטומיה, פיזיולוגיה ונוירופיזיולוגיה. פעילויות יום יומיות כגון ישיבה ממושכת, עבודה מאומצת ומחסור בשינה עלולים להוסיף לרמת הכאב ולהחמיר את המצב. כתוצאה מכך רקמת הפשיה (fascia), המכסה את החלק הפנימי של איברים, שרירים, עצבים וכלי דם, נוטים להידבק ונוצרות חסימות ונקודות לחץ (נקראות גם trigger points) המשבשות את אספקת החמצן, הויטמינים, פינוי רעלים ופסולת. במקומות אלו עלולה להיווצר תחושת כאב. הדיקור מתבסס על הרפואה הסינית ודומה לדיקור סיני רק בסוג המחטים. בדקור סיני העבודה היא על נקודות המרידיאנים בגוף ובדיקור מערבי העבודה היא על נקודות הלחץ ומסלולי הכאב. הדיקור מחדיר מחט קטנה (כמו בדיקור סיני) ישירות לשריר בנקודה לחץ או באזור הכאב. הפעולה משפרת את זרימת הדם ומעירה את הגוף לריפוי ובניית רקמת שריר מחודשת באזור הבעייתי, מועילה בהפחתת כאב ומשפרת את טווח התנועה. עבודת הגוף מורגשת באזור הטיפול גם במהלך הימים אחרי. התגובה לטיפול מהירה וניתן לראות תוצאות ניכרות גם לאחר טיפול בודד או מספר קטן של טיפולים.

נשימה טרנספורמטיבית

נשימה טרנספורמטיבית

נשימה היא תהליך אוטומטי בגופינו, אולי בגלל זה אנו נוטים לקחת אותו כמובן מאליו ולתת לו פחות צומת לב וחשיבות נמוכה כאשר אנו רוצים לטפל בעצמינו. קצב הנשימה שלנו משתנה במהלך היום על פי מצבינו הפנימי והתגובה שלנו למצבים חיצוניים. במצבים של לחץ בהלה, שמחה או עצב, הנשימה שלנו תשתנה משמעותית ותשפיע על התנהלות הגוף כולו. עבודת נשימה טרנספורמטיבית מאפשרת שימוש במגוון רחב של כלים ובתרגולים המתאימים לכל אדם לא משנה מה מצבו האישי או הבריאותי. היא מאפשרת את אימון וחיזוק שרירי הנשימה ובמיוחד הסרעפת, שחרור טראומות ופחדים שאנו שומרים מהעבר, איזון הגוף ומערכת העצבים. חלק חשוב מהעבודה הוא תרגול נשימה טרנספורמטיבית הוא החזרת הנשימה לתפקוד תקין וסיוע בשחרור חוויות שונות. בנוסף עקב מחוסר בתרגול קבוע, השריר הסרעפתי נפגע גם בכוח וגם ביכולת האלסטיות שלו. אחד התרגולים הידועים והיעילים הוא תרגול נשימה טרנספורמטיבית המסייעים בחיזוק מערכת הנשימה. שילוב של נשימה יום יומית נכונה תוך עבודה מעמיקה עם נשימה טרנספורמטיבית יכולים לשנות דפוסי התנהגות וחשיבה ולהכניס את הגוף לתהליך עמוק של ריפוי עצמי. הנשימה היא תהליך של ריפוי עצמי כאשר הכח נמצא בידי המטופל.

רייקי​

רייקי

רייקי הוא שיטת טיפול אלטרנטיבית המתבצע על ברמה האנרגטית על הגוף הפיזי על ידי מגע או ללא. הרייקי הינה שיטת טיפול עתיקה שעושה שימוש באנרגית החיים האוניברסלית, הנמצאת בשפע ביקום, על מנת לעזור למטופל ולגופו להתעורר ולעבור למצב של ריפוי מוגבר. הטיפול מאפשר איזון אנרגטי לגוף שכמובן משתקף גם הפיזי בגלל הקשר החזק בין הגוף והנפש. הטיפול מסייע בפן הפיזי הגופני בבעיות כגון כאב, לחץ דם, קשב וריכוז, ובפן הנפשי בתחושת רוגע, הורדת לחץ ומתח, חרדות, פחדים. הרייקי מאפשר טיפול בשורש הבעיה ולא רק בהמממשות הפיזית שלה ומאפשר למטופל לבצע שינויים רבים כגון שינוי הרגלים, התנהגויות חברתיות, צורת חשיבה ועוד. העבודה במישור זה מעודדת את האדם למודעות עצמית גבוהה יותר ומעודדת את המטופל לצמיחה אישית. הכוח הטיפולי של הרייקי נמצא בכולנו וכל אחד יכול לתרגל בעצמו את השימוש בו. התהליך דורש תרגול המחזק ומעצים את היכולות האישיות שלנו.

נשימה מעגלית ריברסינג

נשימה מודעת - ריברסינג

אחד התהליכים האוטומטיים והטבעיים בחיינו הוא הנשימה. עבור רובנו הוא תהליך שאנו לוקחים כמובן מאליו, ולרוב מייחסים לו חשיבות נמוכה בתהליכי הריפוי. במהלך היום קצב הנשימה והאופן בו אנו נושמים משתנה בהתאם למצבנו ולרמת ההשפעה של מצבים חיצוניים. נשימה היא אומנם תהליך אוטומטי בגוף אך ניתן באמצעות מודעות לקחת עליו פיקוד ולתרגל תרגולי נשימה שונים. חלק חשוב מהעבודה הוא תרגול נשימה מודעת תהליך שמחזיר את הנשימה לתפקוד תקין ומסייע בשחרור חוויות שונות. בנוסף עקב מחוסר בתרגול קבוע, השריר הסרעפתי נפגע גם בכוח וגם ביכולת האלסטיות שלו. אחד התרגולים הידועים והיעילים הוא תרגול נשימה מעגלית שנקרא ריברסינג. נשימה מעגלית היא שיטת טיפול בנשימה מודעת המבוססת על תרגול נשימות מעגליות היוצרות רצף נשימתי ותנועתי בין השאיפה לנשיפה. זמן התרגול נע בין 15 דקות לעד שעה לערך , ע"פ מצב ויכולות המטופל. התרגול מאפשר שילוב של שחרור פיזי של חסימות אנרגטיות בגוף ושחרור נפשי של אירועים מהעבר. שילוב של נשימה יום יומית נכונה תוך עבודה מעמיקה עם נשימה מעגלית יכולים לשנות דפוסי התנהגות וחשיבה ולהכניס את הגוף לתהליך עמוק של ריפוי עצמי. הנשימה המעגלית היא תהליך של ריפוי עצמי כאשר הכח נמצא בידי המטופל.

התאמת כריות שינה

התאמת כרית שינה

כדי שנוכל להפיק את המירב וגם להנות מהשינה עלינו לספק לגוף ובמיוחד לעמוד השדרה את התנוחה התומכת הטובה ביותר על פי תנוחת השינה וצרכי הגוף. אנו נבצע יחד התאמה בשילוב של העדפות השינה של כל מטופל כמו שינה על הגב, צד או בטן, רכות הכרית, גובה הכרית ותנוחה נכונה לעמוד השדרה. הכריות המומלצות הן של חברת הולנדיה המתמחה בפתרונות שינה איכותיים, ממולאות בטכנולוגיית פתיתי החומר טמפור (Tempur), המעניק אוורור וגמישות מירבי ותחושה שינה מפנקת. הכריות בדרך כלל מגיעות עם כיסוי נפרד רחיץ. התאמת הכרית על פי הרגלי השינה חשובה מאד להחלמה והתאוששות הגוף, במידה ונספק לו את כל התנאים הסביבתיים הדרושים.

מוביל סדנאות נשימה

מפגש נשימת הלב

נשימה היא פעולה המשפיעה על הפן הפיזי והרגשי בגוף. אני מזמין אותכם להתנסות ולחוות את עולם הנשימה בה נקבל כלים לתרגול נשימה יום יומי, נחווה נשימה טרנספורמטיבית ומדיטציית שחרור.

מובלי תהליכי שינוי

סדנת התחלה חדשה

תהליך מזורז לשחרור פחד וכאב מהחיים וליצור התחדשות הגוף והנפש. נלמד ונתרגל מספר כלים שיעזרו להחזיר את השליטה בחיים, בגוף ובנשימה. נלמד כיצד לקחת אחריות על כל פרט בחיינו ולתרגל את הגוף לעבודה נכונה ותקינה בעזרת תרגולי נשימה מתקדמים. נגלה כיצד ניתן לנווט את עצמינו באופן הנכון עבורנו בים המידע.

During practice
Transformational Breathwork 2

רוצה לשמוע עוד?​

השאירו פרטים ואשמח לעזור. ​

פשוט לנשום
דילוג לתוכן