רייקי

רייקי​

רייקי הוא שיטת טיפול אלטרנטיבית המתבצע על ברמה האנרגטית על הגוף הפיזי על ידי מגע או ללא. הרייקי הינה שיטת טיפול עתיקה שעושה שימוש באנרגית החיים האוניברסלית, הנמצאת בשפע ביקום, על מנת לעזור למטופל ולגופו להתעורר ולעבור למצב של ריפוי מוגבר. הטיפול מאפשר איזון אנרגטי לגוף שכמובן משתקף גם הפיזי בגלל הקשר החזק בין הגוף והנפש.

הטיפול מסייע בפן הגופני בבעיות כגון כאב, לחץ דם, קשב וריכוז, ובפן הנפשי בתחושת רוגע, הורדת לחץ ומתח, חרדות ופחדים. הרייקי מאפשר טיפול בשורש הבעיה ולא רק בהתממשות הפיזית שלה ומאפשר למטופל לבצע שינויים רבים כגון שינוי הרגלים, התנהגויות חברתיות, צורת חשיבה ועוד. העבודה במישור זה מעודדת את האדם למודעות עצמית גבוהה יותר ודוחפת את המטופל לצמיחה אישית.

הטיפול מאזן ומשפר את תפקוד הגוף במספר רבדים:

  1. פיזי
    הרגעת כאב פיזי, כאבי ראש, איזון לחץ דם, טיפול בווירוסים ומחלות.
  2. נפשי רגשי
    מסייע בשחרור לחצים נפשיים, הורדת לחץ וחרדה, שחרור פחדים, התמודדות עם כעסים.
  3. רוח
    שיפור התקשורת ברמה הרוחנית, הגברת אינטואיציה, קבלת החלטות מכוונות צמיחה ומימוש עצמי, התפתחות יכולות תקשור.
 

הכוח הטיפולי של הרייקי נמצא בכולנו וכל אחד יכול לתרגל בעצמו את השימוש בו. התהליך דורש תרגול המחזק ומעצים את היכולות האישיות שלנו.

היסטוריה

מקור הרייקי הוא במסורת הטיבטית לפני אלפי שנים. הרייקי התגלה מחדש והחל להתפתח בתחילת שנות העשרים על ידי נזיר בודהיסטי מיפן בשם מיקאו אוסואי. בהמשך היא הובאה למערב על ידי הוואיו טקאטה שהייתה מאסטר רייקי בעצמה. מקור המילה רייקי ביפנית הוא ריי = רוח או תודעה אלוהית וקי = אנרגיית החיים, משמעותו היא אנרגיית חיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית.

כיצד מתבצע הטיפול

המטופל יושב על כיסא או שוכב במנח גב על מיטת טיפולים. המטופל נשאר בביגוד מלא ויכוסה בסדין או שמיכה. הטיפול יכול להתבצע במגע או ללא על פי בחירת המטופל. במהלך הטיפול אעבור על מספר נקודות על פי צרכי המטופל. הטיפול אורך בין 30-45 דקות. תיתכן תחושת כבדות או עייפות קלה לאחר הטיפול שחולפת לאחר מספר דקות.

 

לחץ כאן כדי לקרוא עוד מאמרים.

דילוג לתוכן