אופן הטיפול

כאב הוא הדרך הטבעית של הגוף בה הוא מאותת לנו על קיום בעיה כלשהי במקום מסוים בגוף. האיתות הינו הודעה שאנו מקבלים ועלינו להגיב בהתאם. למרות שקיבלנו את ההודעה הגוף לפעמים ממשיך בשליחת מסר זה ואנו זקוקים לפעולה פיזית על הגוף על מנת לשחרר את האזור ולצמצם או להעלים את תחושת הכאב.

מגוון הכלים הטיפוליים מאפשר את איתור מקור הבעיה בהיבט הפיזי, הורדת לחץ וכאב משמעותי והזרמת דם מוגברת למקום המטופל. כלים אלו מאפשרים התבוננות גם בהיבט הנפשי באיתור המקור, התמודדות אתו, ושחרורו המלא מהגוף.

הידע הרחב מאפשר בחירה בכלי הטיפולי המתאים ביותר עבור המטופל ויתכן שינוי בין הטיפולים השונים בהתאם למצב המטופל וההתקדמות הפיזית והרגשית שלו.

הכאב יכול להגיע ממגוון רב של אירועים כגון:

  1. בעיה כרונית בגוף
  2. פציעות ספורט או אחרות
  3. עבודה לא נכונה
  4. מתח פיזי/נפשי

המטרה היא שיחד מהטיפול הראשון נגבש תוכנית יציאה בה אנו מסמנים את מטרת הטיפול, כיצד ניתן לשפר את מצב הגוף וכיצד לשמר אותו לאורך זמן. נלמד כיצד לנצל את תכונות הריפוי העצמי בגופנו באמצעות דיקור מערבי, נשימה מעגלית (ריברסינג), טיפול במגע ועיסוי רפואי ועוד כלים שניתן לתרגל באופן עצמאי. התהליך דורש שיתוף פעולה גדול מצד המטופל ויכול לכלול שינוי התנהגות, חשיבה, הרגלים, ופעולות מנע שגרתית.

זכור שכל מה שקורה חולף ומחר יום חדש.

עיסוי רפואי​

הגוף שלנו הוא מכונה מדהימה, אך לעיתים נוצרות בו חסימות אנרגטיות, עקב שימוש לא נכון או כתוצאה מפגיעה פיזית או רגשית. כתוצאה מחסימות אלו רקמת הפשיה (fascia), המכסה את החלק הפנימי של איברים, שרירים, עצבים וכלי דם, נוטים להידבק ונוצרות נקודות לחץ (נקראות גם trigger points) המשבשות את אספקת החמצן, הוויטמינים, פינוי רעלים ופסולת. במקומות אלו עלולה להיווצר תחושת כאב.

העיסוי הרפואי מאפשר עבודה עמוקה על נקודות לחץ ואזורים רגישים דבר המעודד את שחרור החסימות, שיפור זרימת הדם, ומשפר את טווח התנועה והגמישות, ומפחית משמעותית את כאבים אזוריים או נקודתיים.

הטיפול מתאים למגוון בעיות כגון כאבי שרירים כרוניים או כתוצאה מפציעה או אימון מאומץ, חיזוק וגמישות השריר, כאב הנובע מבעיות פיזיולוגיות שונות, דלקות בשריר או בגיד, בעיות ומגבלות בתנועה ולחצים נפשיים. טיפול מסוג זה מאפשר הורדת לחץ וירידה משמעותית בכאב כבר מהטיפול הראשון ומכניס את הגוף למצב של עבודה ריפוי עצמית.

רייקי​

רייקי הוא שיטת טיפול אלטרנטיבית המתבצע על ברמה האנרגטית על הגוף הפיזי על ידי מגע או ללא. הרייקי הינה שיטת טיפול עתיקה שעושה שימוש באנרגית החיים האוניברסלית, הנמצאת בשפע ביקום, על מנת לעזור למטופל ולגופו להתעורר ולעבור למצב של ריפוי מוגבר. הטיפול מאפשר איזון אנרגטי לגוף שכמובן משתקף גם הפיזי בגלל הקשר החזק בין הגוף והנפש.

הטיפול מסייע בפן הפיזי הגופני בבעיות כגון כאב, לחץ דם, קשב וריכוז, ובפן הנפשי בתחושת רוגע, הורדת לחץ ומתח, חרדות, פחדים. הרייקי מאפשר טיפול בשורש הבעיה ולא רק בהמממשות הפיזית שלה ומאפשר למטופל לבצע שינויים רבים כגון שינוי הרגלים, התנהגויות חברתיות, צורת חשיבה ועוד. העבודה במישור זה מעודדת את האדם למודעות עצמית גבוהה יותר ומעודדת את המטופל לצמיחה אישית.

הכוח הטיפולי של הרייקי נמצא בכולנו וכל אחד יכול לתרגל בעצמו את השימוש בו. התהליך דורש תרגול המחזק ומעצים את היכולות האישיות שלנו.

דיקור מערבי​

דיקור מערבי (דיקור יבש) היא טכניקה חדשה יחסית ויעילה מאד לטיפול בכאבי שרירים, כאבים כרוניים ושיקום ומניעה של פציעות ספורט. הדיקור משלב מידע מהרפואה המערבית הכולל אנטומיה, פיזיולוגיה ונוירופיזיולוגיה. פעילויות יום יומיות כגון ישיבה ממושכת, עבודה מאומצת ומחסור בשינה עלולים להוסיף לרמת הכאב ולהחמיר את המצב. כתוצאה מכך רקמת הפשיה (fascia), המכסה את החלק הפנימי של איברים, שרירים, עצבים וכלי דם, נוטים להידבק ונוצרות חסימות ונקודות לחץ (נקראות גם trigger points) המשבשות את אספקת החמצן, הויטמינים, פינוי רעלים ופסולת. במקומות אלו עלולה להיווצר תחושת כאב.

הדיקור מתבסס על הרפואה הסינית ודומה לדיקור סיני רק בסוג המחטים. בדקור סיני העבודה היא על נקודות המרידיאנים בגוף ובדיקור מערבי העבודה היא על נקודות הלחץ ומסלולי הכאב. הדיקור מחדיר מחט קטנה (כמו בדיקור סיני) ישירות לשריר בנקודה לחץ או באזור הכאב. הפעולה משפרת את זרימת הדם ומעירה את הגוף לריפוי ובניית רקמת שריר מחודשת באזור הבעייתי, מועילה בהפחתת כאב ומשפרת את טווח התנועה.

עבודת הגוף מורגשת באזור הטיפול גם במהלך הימים אחרי. התגובה לטיפול מהירה וניתן לראות תוצאות ניכרות גם לאחר טיפול בודד או מספר קטן של טיפולים.

נשימה מעגלית

אחד התהליכים האוטומטיים והטבעיים בחיינו הוא הנשימה. עבור רובנו הוא תהליך שאנו לוקחים כמובן מאליו, ולרוב מייחסים לו חשיבות נמוכה בתהליכי הריפוי. במהלך היום קצב הנשימה והאופן בו אנו נושמים משתנה בהתאם למצבנו ולרמת ההשפעה של מצבים חיצוניים.
נשימה מעגלית היא שיטת טיפול המבוססת על תרגול נשימות מעגליות היוצרות רצף נשימתי ותנועתי בין השאיפה לנשיפה. זמן התרגול נע בין 15 דקות לעד שעה לערך , ע"פ מצב ויכולות המטופל.
התרגול מאפשר שני תהליכים מאד חשובים:

  1. שחרור פיזי של חסימות אנרגטיות בגוף – החסימות נגרמות עקב פחדים והתמודדויות מודחקות ומתיישבות באזור או איבר בגוף, דבר הגורם לפעילות מוחלשת של הגוף באזורים אלה. שחרור החסימות מאפשר לגוף לחזור למצב עבודה תקין ולהיכנס למצב של ריפוי עצמי.
  2. שחרור נפשי של אירועים מהעבר – בדיוק כמו בחסימות פיזיות המוח איננו מניח לאירועים לא פתורים מהעבר. הוא מייצר את אותה חסימה אנרגטית באזור או איבר כזה או אחר בגוף. עבודת הנשימה מאפשרת שחרור שליטה על הגוף תוך הגעה למצב תודעתי המסייע להתמודד עם אירועים וחוויות שונות בעבר ועוזר בהתמודדות וקבלה של האירוע עד לשחרור מוחלט של הנפש.

 

שילוב של נשימה יום יומית נכונה תוך עבודה מעמיקה עם נשימה מעגלית יכולים לשנות דפוסי התנהגות וחשיבה ולהכניס את הגוף לתהליך עמוק של ריפוי עצמי. הנשימה המעגלית היא תהליך של ריפוי עצמי כאשר הכח נמצא בידי המטופל.

כרית טמפור

כדי שנוכל להפיק את המירב וגם להנות מהשינה עלינו לספק לגוף ובמיוחד לעמוד השדרה את התנוחה התומכת הטובה ביותר על פי תנוחת השינה וצרכי הגוף.

אנו נבצע יחד התאמה בשילוב של העדפות השינה של כל מטופל כמו שינה על הגב, צד או בטן, רכות הכרית, גובה הכרית ותנוחה נכונה לעמוד השדרה.

הכריות המומלצות הן של חברת הולנדיה המתמחה בפתרונות שינה איכותיים, ממולאות בטכנולוגיית פתיתי החומר טמפור (Tempur), המעניק אוורור וגמישות מירבי ותחושה שינה מפנקת.

הכריות בדרך כלל מגיעות עם כיסוי נפרד רחיץ.

התאמת הכרית על פי הרגלי השינה חשובה מאד להחלמה והתאוששות הגוף, במידה ונספק לו את כל התנאים הסביבתיים הדרושים.