רועי בנימין

המסע שלי

שמי רועי בנימין ואני בן 45, גרוש, ואבא לשני ילדים מדהימים, אלמוג בן ה 12 ועדן בת 10.

ההוויה הטיפולית תמיד הייתה חלק מחיי, בעיקר כמטופל ובשנים האחרונות נעניתי לקריאה הפנימית שבי והחלטתי להקדיש את כל כולי לטיפול ולעזרה לעצמי ולאחרים.

עד שהגעתי לנקודת המפנה בחיי, הרגשתי כמו מרחף בהתנהלות על טייס אוטומטי, ללא הקשבה לעצמי ולצרכים שלי. על אף ההליכה במסלול השגרתי והמוכר של צבא, קצונה, תואר ראשון ושני, חתונה וילדים, ההצלחה בדרך הזו, דווקא התבטאה בהרבה תסכולים פנימיים, תחושת בדידות וחוסר סיפוק תמידי.

מאז שאני זוכר את עצמי חושב לבד, אני זוכר שאני מחזיק את התחושה הפנימית שיש פה משהו מעבר למה שאנחנו רואים ושיש לי יכולת להתחבר ולממש דברים שאני עדין לא מבין ויודע על קיומם.

הולדת הבן הבכור שלי, עוררה בי תחושת אחריות ומתוכה צמח בי דחף עמוק ובלתי מוסבר ללמוד, לקרוא, לחקור ולהתנסות במגוון תחומים הקשורים בצמיחה וריפוי בניסיון לעזור לעצמי ולקרובים אלי. התחלתי לקרוא מגוון רחב של ספרים בתחומים שונים ומגוונים מוכווני תודעה ורוח.

המסע שלי החל בחיפוש תשובות כמעט לכל תחום בחיי במטרה להבין מחדש את המציאויות השונות בהן חייתי. התחלתי להטיל ספק בכל המובן מאליו החל מחיסונים לילד שלי, המשיך בתזונה ואורח חיים וכלה בטיפולים קונבנציונאליים לעצמי ולמשפחתי. תוך כדי חיפוש מצאתי כי המקום בו אני נמצא אינו המקום המדויק עבורי. העבודה אינה מספקת, הנישואין שלי עולים על שרטון, יש לי בעיות רפואיות כמו אבנים בכליות ופריצת דיסק (שכללה גם הסתיידות, היצרות התעלה, שבר בחוליה ולחץ עצבי) ובעיקר, הבנתי שאני רואה את החיים מזווית שאינה נכונה ואינה מדויקת עבורי.

הטלת הספק הביאה איתה תהליכים ארוכים של שינוי, בכל תחום של החיים שלי, שעד לנקודה זו היו מונעים מתוך פחדים ומבריחה מהתמודדות. בריחה מהתמודדות מול הכאב הפיזי והנפשי כאחד.

תהליך הריפוי התחיל מרגע הטלת הספק והרגשתי שבדרך, אני משחרר את הפחדים שלי מן העבר ומפנה מקום לרוח חדשה של שינוי. היה בי הצורך לשנות, לראות דברים אחרת, להרגיש אותם אחרת והשינויים לא אחרו להגיע. לפני הכל, התחלתי לנשום ממקום אחר, שיניתי את אורח חיי, את התזונה הפכתי לטבעונית וללא אלכוהול ולמדתי להבין מה הגוף שלי צריך. שיניתי את האופן בו אני חושב ומנהל את חיי והתחלתי לטפל בעצמי, משהו שכנראה שכחתי לעשות עד כה או יותר נכון ברחתי ממנו.

אחת הסיבות העיקריות לשינוי הגדול שקרה אצלי היא ההחלטה שלי להכניס תרגולי נשימה לשגרת החיים שלי.

הרגע המכונן עבורי היה ביום שעברתי את טיפול הרברסינג הראשון, מאותו רגע הבנתי שזה הכלי הכי עוצמתי שנתקלתי בו ושאני רוצה להעמיק בתרגולי הנשימה. התחלתי בתרגולים שבועיים שהפכו בהמשך הדרך לתרגולים יומיים שמגיעים לפעמים לשעה וחצי או שעתיים. הגוף התחיל להיות במודעות לנשימה שהפכה לחלק בלתי נפרד משגרת היום שלי. ראיתי כיצד הנשימה משתנה על פי הסיטואציה ובעקבותיהן הרגשות שמביע הגוף.

הצלחתי לאזן את התחושות בעזרת מודעות גבוהה יותר לנשימה נכונה עד שהגוף התחיל להגיב אחרת באופן עצמאי.

מתוך החוויה האישית, הגיעה התובנה שפתרון כל הבעיות טמון במקום הרגשי. הבנתי שהכאב מגיע כדי לעזור לנו לשחרר את החוויה הרגשית ואז הגוף יודע לרפא את עצמו. תהליך החיפוש כלל התנסויות רבות שלי במגוון טיפולים אלטרנטיביים הוליסטיים, תוך כדי תהליך הריפוי של הגוף והנפש. למדתי שיטות ריפוי שונות כמו רייקי, עיסוי רפואי, דיקור מערבי ונשימה מעגלית. התחברתי לעוצמות הטבע דרך עבודה עם צמחי מרפא שונים ולימודי הרבליזם קליני. כל זה, יחד עם תרגולי נשימה מודעת, מדיטציות מסוגים שונים וטיפולים שמאניים. הצלחתי לשחרר את הכאב בשני המישורים במקביל, הן הפיזי, בהחלמה מלאה מפריצת הדיסק והעלמת האבנים בכליות והן הנפשי, בשמירה על החיבור המדויק למקור והתעלמות מרעשי הרקע.

ההתמדה בנשימות באופן יום יומי חיזקה את תחושת הביטחון של הגוף ביכולת לשחרר חוויות ולא להחזיק. הרגשתי כיצד בכל תרגול דברים שאני עובר ביום יום, שפעם היו מטרידים אותי ימים ולפעמים שבועות או חודשים, היו מקבלים תשובה או פתרון, משוחררים במהירות מהגוף והנפש ולא שבים להעסיק את המוח.

על סמך הידע שצברתי והעבודה האישית יצרתי את מרחב הנשימה של רועי בו אני מוביל תהליכי טיפול בכאבי החיים ומאמן אנשים לאהבה עצמית.

אני מתמחה בנשימה טרנספורמטיבית ומפתח טכניקת הפירמידה, המתמקדת בנשימה ומשלבת שיטות טיפול נוספות. היא מאפשרת עבודה על הפן הפיזי, המחשבתי והרגשי תוך מיקוד ושחרור שורש הבעיה.

אחרי יותר מעשור בהיי טק הבטוח והמפנק בחרתי להקשיב לקול הפנימי שהמשיך לדחוף אותי קדימה והצורך לחקור וללמוד גבר על הפחד עד להחלטה להיענות לקריאה, ומהמקום בו קבלתי טיפולים מאחרים, ראיתי את עצמי הופך ממטופל למטפל. ההחלטה מיקדה אותי ברצון והיכולת לעזור לאנשים עם בעיות דומות ומקנה לי תחושת סיפוק.

אתם מוזמנים להגיע לחוות ולגלות עולם קסום של נשימה שיאפשר לכם חוויה של שחרור, ניקוי, שלווה ואהבה ברמות שלא תחוו בעזרת אף תוסף חיצוני. פשוט, נגיש ונמצא אצלכם בגוף, הנשימה.

הנשימה היא מפתח הכניסה לעולם הפנימי שלכם, להובלת תהליכי שחרור חוויות, הגברת ריפוי עצמי של הגוף ולהחזרת השליטה שלכם בגוף ובנפש.

דילוג לתוכן